Genel

Kapı Gıcırtısı için Makine Yağına Alternatif

Merhabalar sayın takipçilerim,

Sizinle sadece mesleki bilgilerin dışında günlük hayatta önümüze çıkabilecek bilgileri de paylaşmak istiyorum. Ofisimizde bulunan kapı menteşesindeki yağın azalması sebebiyle oluşan kapı gıcırdısını makine yağı olmaksızın nasıl düzeltebiliriz sorusuna cevap aradım. Çünkü her zaman her ihtiyaç duyduğumuz madde yada malzeme her zaman yanımızda olmayabilir bu sebepten ötürü alternatiflere her zaman müracaat edilir. Evet gelelim çözüme çok basit Limon Suyu, elbette makine yağı kullanılırsa daha iyi olur ama eğer bulamadıysanız. Farklı alternatif olarak Sabun Köpüğü de farklı öneri olarak duydum.

Makine Yağına Alternatifler

  1. Limon Suyu (Denendi test edildi)
  2. Sabun Köpüğü
  3. Gress Yağı ( Tabi bulunuyorsa)

Tabi bu bilgileri internette bende araştırdım fakat makine yağı dışında tavsiye edebilecek bir babayiğit bir siteyle karşılaşmadım. Blog yazarı olduğumdan mütevellit sorumluluğu üstlenip, bu sorumluluğu yerine getirmemin mutluluğunu taşıyorum. Bu başlık altında varsa tavsiyeleriniz önerileriniz bunlarıda bu vesileyle paylaşabiliriz.

KötüFena DeğilNormalBeğendimÇok Beğendim (1 oylandı, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Hakkında

Erkan RUA

Lise'yi bitirdikten (2005 yılında) sonra Bilgisayar'a olan merakım beni bugünlere kadar getirdi. Bilgisayar programlama sonrasında Bilgisayar Mühendisliği okuyarak bilgi teknolojilerine olan ilgim alakam daha da artmıştır. Web tabanlı uygulamalar ve yazılımlar oldum olası ilgimi çekmiştir. Öncelikli olarak PHP, yazılımlar, dronlar ve snowboard vazgeçilmezimdir.

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?