Faydalı Bilgiler Genel İçerikler Hobilerim

Paraşütle Drone’dan Atlayan Adam

Merhabalar arkadaşlar bu paylaşımımızda, hobilerim arasında olan DRONE teknolojine dair çok farklı bir deneyimi siz değerli ziyaretçilerim ile paylaşmak istedim.

Öncelikle videomuzu izleyelim sonrasında devamını okuyabilirsiniz.

Şimdi bu video ile alakalı sizinle teknik bilgileri paylaşacağım;

Öncelikle bu deneyim Letonyalılar tarafından gerçekleştiriliyor. Dünyada ilk drone’dan atlama ünvanını da bu sebeple kazanmış oldular. 12 Mayısta Aerones firması tarafından üretilen 28 pervaneli bir drone ile Ingus Augstkalns isimli paraşütçüyü yerden kaldırarak, yerden 330 metre havalanarak planlanan atlayışı gerçekleştirdi.

Bu deneyimle neler amaçlanıyor

Yaptığı show ile başarıyı yakalamış, drone teknolojisinin, insanları kurtarmak, yangınla mücadele, spor ve eğlence gibi alanlarda kullanımı için sınırsız olanakları onaylayan güvenilirliğini ve kaldırma kabiliyetini göstermektedir.

Drone Atlamasındaki Teknik Bilgiler

Atlayış, Letonya’nın Amata kırsal alanı olan Mali’de, 120 m iletişim kulesini bir platform olarak kullanılan Devlet JSC Letonya Devlet Radyo ve Televizyon Merkezi işbirliği ile gerçekleştirildi. Potansiyel riskleri azaltmak için, dron jumper’ı 120m kuleden aldı ve daha sonra atlayışa için gerekli yükseklike yükseldi.

200 KG’a kadar ağırlık kaldırdı

Hazırlıklar altı ay sürdü, bu sırada dron’un taşıma yükü 200 kg‘a kadar yükseldi ve Daugava nehrinde atlayıcılı uçuşlar da dahil olmak üzere birçok test yapıldı.

Drone’nun 28 adet pervanesi bulunmaktadır

Evet yanlış duymadınız bu drone ait 28 adet pervane bulunmaktadır.

Fikrin yazarı ve Atlayan paraşütçü Ingus Augstkalns

“Duygular harika. Her ikisi de dronun beni ne kadar kolay ve hızlı bir şekilde yükselttiğini hissettiriyor ve Letonya da teknolojideki yeniliklerde kendini kanıtlıyor. Gündelik hayatımızda giderek daha önemli bir dron kullanımı yaşayacağımız açıktır. Kesinlikle arkadaşlarım dünyanın her yerindeki hava dalıcıları (skydivers) bu yeni fırsatlar için heyecanlı olacaklar. Heyecan verici bir zamanda yaşıyoruz. ”

Drone’nun pilotundan mesaj

Aerones’in baş mühendisi ve dronun pilotu olan Jānis Putrāms:

“Yakın gelecekte teknolojimiz insan hayatını kurtaracak, yangınlarla mücadele etmeye ve diğer zorlu ve önemli işleri yürütmeye yardımcı olacak. Bu proje ile sivil savunma ve spor alanındaki ciddi görevlere hazır olduğumuzu gösteriyoruz. ”

Bu veya benzer videoları beğendiyseniz ve devamının gelmesini istiyorsanız, aşağı kısımdan yorum yapabilir veya paylaşımlarımı oylayabilirsiniz.

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Kaynak: Aerones Resmi Web Sayfası

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?