Genel İçerikler

Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yılı kutlu olsun !

Van’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yılı kutlu olsun !

Cumhuriyet Caddesi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisi ile devam edecek. Aynı zamanda saat 09.15’te Valilik Makamı’nda tebrikat töreni gerçekleşti. Saatler 12.00’yi gösterdiğinde ise Adana, Ağrı, Balıkesir, Bitlis, Erzurum, Gaziantep Hakkâri, İstanbul, İzmir, Van, Şanlıurfa, Tokat ve Trabzon illerinden gelen 120 Kahraman Çocuğun yürüyüşü yapıldı, yürüyüş beşyol kavşağından Kurtuluş Parkı’na kadar oldu.
Saat 18.30’da Valilik önünde Sanatçı Aydın Aydın’ın konseri gerçekleşti. Gösteriler saat 20.00’de Valilik önünde havai fişek gösterileri ile noktalandı

YYÜ’DE SERGİ
Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Van’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümünü etkinlikleri çerçevesinde YYÜ Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı’nda karma resim sergisi açacak.

YYÜ Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Düzgün ve 41 öğrencisinin resimlerinin yer alacağı “Büyük Sergi” adlı karma resim sergisi bugün saat 14.00 da YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açılacak.
Sergiye tüm sanatseverler davet edildi.

VALİ’DEN MESAJ

Van Valisi Münir Karaloğlu, 2 Nisan Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Sevgili Hemşerilerim diye mesajına başlayan Vali Karaloğlu, şöyle devam etti: “92 yıl önce bu vatan topraklarını korumak ve kurtarmak için binlerce isimsiz kahraman canlarını seve seve feda etti.  Özellikle 120 Kar Beyaz Kahramanımız ve Zeve şehitlerimizden bizlere önemli miraslar kaldı. Bunlar; vatana duyulan bağlılık, görev ve hizmet bilinci ile sorumluluk duygusudur. Anaların gözlerinden sakındıkları çocuklarımızın bir an dahi tereddüt etmeden Mehmetçiğe omuz vermelerini, anaların göğüslerine taş basıp yavrularını Allah’a emanet etmelerindeki yüce ruhu yeniden kavramamız gerekmektedir. O cehennemî günlerde göğüslerini düşmana siper edenler, bilinmelidir ki bu topraklarda isimsiz kahramanlar her daim anılacak ve mirasları yüceltilecektir. Sevgili Hemşerilerim, Aziz kahramanlarımızın hatırları ve miraslarını yüceltmeyi görev biliyoruz. Bu amaçla öncelikle hafızalarımızı diri tutacağız. Sürekli hatırlayacak ve hiç unutmayacağız. Vatan bilincini zihinlerimizden ve kalplerimizden eksiltmeyeceğiz. Ve elbette, Van’ımızı bir dünya şehri yaparak 2023’te Şarkın Yıldızını parlatacağız. Barış, huzur ve refah dolu bir Vatan, bir Van için yorulmadan çalışacağız. İnşallah kahramanlarımıza layık olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimizin hatıralarını bir kez daha saygıyla selamlıyorum.”
UMUT TARHAN

Allah o günleri bizlere bir daha yaşatmasın inşallah,Sevgiyle..

Yazı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?